Skip links

Taśma Pakowa

Hotmelt

Taśmy pakowe na kleju hot-melt charakteryzują się bardzo wysoką początkowa siła wiązania i zapewniają bardzo dobre połączenia już od pierwszych sekund po nałożeniu taśmy pakowej na klejoną powierzchnię.

Szybkie i mocne wiązanie

Bardzo dobre połączenia już od pierwszych sekund po nałożeniu taśmy.

Elastyczne i rozciągliwe

Produkowane przez nas taśmy pakowe są bardzo elastycznie, rozciągliwe i nie zrywając się podczas używania.

Różne metody aplikacji

Możliwość aplikacji  jej metodą ręczną, za pomocą zaklejarki ręcznej lub metodą maszynową przy pomocy automatu pakującego.

“Taśma pakowa na kleju hot melt (mieszanka specjalistycznych klejów syntetycznych) jest taśmą bardzo popularną w naszym kraju.”

Taśmy Samoprzylepne

Taśma pakowa na kleju Hot Melt

Taśma pakowa na kleju hot melt (mieszanka specjalistycznych klejów syntetycznych) jest taśmą bardzo popularną w naszym kraju, którą możemy zastosować w pracach biurowych ale też w trudnej i wymagającej pracy magazynowej. Idealnie sprawdzi się do pakowania i sygnowania lekkich a także ciężkich paczek o dużych gabarytach wysłanych do klientów twojego sklepu e-commerce. Ogromną zaletą taśm pakowych na kleju hot melt jest możliwość aplikacji  jej metodą ręczną, za pomocą zaklejarki ręcznej lub metodą maszynową przy pomocy automatu pakującego.

Charakterystyka Taśm pakowych na kleju Hot Melt

Taśmy pakowe na kleju hot-melt charakteryzują się bardzo wysoką początkowa siła wiązania i zapewniają bardzo dobre połączenia już od pierwszych sekund po nałożeniu taśmy pakowej na klejoną powierzchnię. Produkowane przez nas taśmy pakowe są bardzo elastycznie, rozciągliwe i nie zrywając się podczas używania, dzięki czemu praca podczas pakowania przebiega sprawnie i komfortowo.

Charakterystyka kleju hot melt z którego wykonujemy taśmy pakowe. Jest to klej z grupy gorąco topliwych, którego główną cechą charakterystyczną jest aktywowanie i topnienie pod wpływem podniesionej temperatury, już sama nazwa nam to wskazuje gorący-topienie, klej ten topi się pod wpływem podniesionej temperatury, zamieniając swoją postaci stałej w płynną. Po roztopieniu klej w płynnej formie zostaje  nakładany na różne materiały a w naszym wypadku na taśmę pakową.

Z czego zrobiona jest taśma hotmelt?

Podstawową bazą kleju hotmelt – owego jest kopolimer etylenu z octanem winylu lub poliuretanu lub poliolefiny. Kolejnym składnikiem kleju którego używamy do produkcji taśm pakowych jest żywica naturalna lub syntetyczna oraz wzbogacające ją woski które podnoszą siłę kleju i umożliwiają obniżenie temperatury pracy w której możemy używać taśm pakowych na kleju hot melt. Termotopliwe kleje hot-melt są wszechstronnie stosowane w wielu sektorach przemysłu. Wybrane z nich to opakowanie, etykiety, montaż, poligrafia, budownictwo, motoryzacja, przetwórstwo tytoniowe i meblarstwo.

Kilka porad

Szybka instrukcja używania i magazynowanie wykonanych przez nas taśm pakowych na kleju hotmelt:

  • taśmy pakowe magazynuj tylko w suchych pomieszczeniach, w oryginalnych pudełkach
  • taśma pakowa powinna być aplikowana w pomieszczeniach  o temperaturze powyżej +8 °C
  • taśmę pakową nakładaj  na nie zabrudzoną powierzchnię
  • mocne dociśnięcie taśmy pakowej po naklejeniu poprawia jej przyczepności
  • nie używaj do otwierania pudełek w których dostarczone są taśmy pakowe ostrych narzędzi, każde nawet delikatne uszkodzenie krawędzi taśmy pakowej jest przyczyną pękania taśmy
  • używaj zaklejarek w postaci dyspenserów ręcznych, ich stosowanie zapewnia skuteczną aplikację
🍪 Używamy ciasteczek.